Speciály
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
V rubrice Speciály jsme pro vás připravili přehled "sesterských" seriálů a filmů, vznikajících stejně jako Kobra 11 v dílnách Action Conceptu
Omlouváme se za nižší kvalitu některých obrázků
Klaun (TV seriál)
Der Clown
Max Zander (Sven Martinek) je špičkový agent, který pracuje pro mezinárodní policejní organizaci. Bojuje proti zločinu a zastává se práv obyčejných lidí. Nahání strach zločineckým bossům, kteří si marně lámou hlavu nad tím, kdo se pod maskou klauna ukrývá. Tento muž se světem zločinu bojuje ze zásady. Zásadně inkognito...

Seriál Klaun (Der Clown) začala v roce 1997 natáčet firma Action Concept. Má to na svědomí známý německý režisér a především kaskadér Hermann Joha, který stojí také za vznikem úspěšné Kobry 11. Aby se Klaun stal populárním, někteří herci z Kobry 11, jmenovitě André Fux (Mark Keller) a Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) se objevili v několika epizodách tohoto seriálu. Seriál Klaun vypráví o policistovi ze speciální jednotky, kterému zavraždí nejlepšího kamaráda. Pachatelé unikají spravedlnosti, a tak se Max rozhodne viníky najít a sám potrestat.
I když se v roce 2001 odchodem Diany Frank ze seriálu Klaun (její Claudia Diehlová byla v seriálu zastřelena) ukončilo natáčení, rozhodl se Sven Martinek k tomuto hrdinovi vrátit a v roce 2005 spatřil světlo světa stejnojmenný celovečerní film, který navíc poprvé režíroval Hermann Joha. Seriál Klaun celkem tvoří jeden pilotní film + 45 epizod, které na RTL běžely v premiéře od 21. dubna 1998 do 11. října 2001.

Intro (německy, 0:57)
http://www.youtube.com/watch?v=HrawrTIvayo

Sven Martinek se snaží uplatnit především v akčním žánru. Narodil se 18. února 1964 v německém Magdeburgu. Herectví vystudoval na vysoké škole Ernsta Busche. Na divadelních prknech se poprvé objevil v roce 1978, v televizi až počátkem devadesátých let. Proslavil se postavou policisty Maxe Zandera v úspěšném akčním seriálu Klaun (Der Clown). Objevil se také v seriálech Kobra 11 (konkrétně v epizodách Dětské starosti, Countdown, Pohřbený zaživa a Přeložení za trest), Stefanie, Místo činu, Volejte policii 110.

Za postavu Maxe Zandera (Klauna) získal cenu Objev roku v novinářské anketě magazínu TV Today.
V hlavních rolích
Sven Martinek (Max Zander - Klaun)
- v seriálu Kobra 11: Dětské starosti (Sam), Countdown (Harald Kollmann), Pohřbený zaživa (Wolf Mahler)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: Přeložení za trest (Manfred Kosinski)

Diana Frank (Claudia Diehlová)
- v seriálu Kobra 11: Soukromé očko (Julia)

Thomas Anzenhofer (Tobias Steiger - Dobbs)
- v seriálu Kobra 11: Falešné signály (Gregor Stein), Marko a Axel (Harald Köhler)

Volkmar Kleinert (Joseph Ludowski)
Na plný plyn
Die Motorrad-Cops: Hart am Limit
Jsou tři a jakmile nasednou na své motorky, musí se mít všichni zločinci na pozoru. Zatímco ostatní policisté stále ještě zajišťují důkazy, mají pašeráci zbraní, prodejci drog a zabijáci v patách tuhle trojici ochránců zákona a pořádku.

Tom Geiger (Matthias Paul), Kai Sturm (Jens Peter Nünemann) a Sunny Labonneová (Yvonne De Bark) jsou členy motorizované jednotky, složené z odvážných a nebojácných policistů. Pracují rychle a chytře, raději než za volanty aut ale sedí za řídítky motorky - chytrý analytik Geiger na svém BMW Cruiseru, realistický a energický Kai na Ducati 900 a rtuťovitá Sunny na stroji Cagiva Enduro. Motorky pro ně nejsou jen dopravním prostředkem, jsou odrazem jejich nekompromisního a dynamického životního stylu, kdy se vše dělá na doraz.
Tom, Kai a Sunny se dokáží dostat na místa, kam se nedostanou ani jejich kolegové z Kobry 11. Jezdí po schodech, projíždějí úzkými sklepními chodbami nebo se řítí plnou rychlostí podchody. Jedním ze zvláště uchvacujících kousků je skok z motocyklu jedoucího vedle Cesny, která se musí každou chvíli odlepit od země, do otevřených bočních dveří letounu v rychlosti 120 km/h.
V pilotním filmu Ypsilon - Jak to vše začalo jsou tyto kvality otestovány v plné míře. Policisté pronásledují psychopata, z něhož celému městu běhá mráz po zádech.

Seriál Na plný plyn (Die Motorrad-Cops: Hart am Limit) vznikl pro německou televizní stanici RTL firmou Action Concept, samozřejmě pod producentským dohledem Hermanna Johy. Natáčení na 16mm film probíhalo od března 1999 v Kolíně nad Rýnem a okolí. Celkem byl natočen jeden pilotní film + 22 epizod, které na RTL běžely v premiéře od 30. března 2000 do 7. června 2001.

Ukázka (německy, 5:28)
http://www.youtube.com/watch?v=Ow2pH2nt2r8
V hlavních rolích
Matthias Paul (Tom Geiger)
- v seriálu Kobra 11: Smrtící náklad (Uli Schatz), Otec a syn (Dr. Schmidt)

Jens-Peter Nünemann (Kai Sturm)
- v seriálu Kobra 11: Smrt novináře (Schulte)

Yvonne De Bark (Susanna Labonneová - Sunny)
- v seriálu Kobra 11: Stínový bojovník (Nina Siebertová), Zrada (Anja Seidelová)

Gerhard Naujoks (Wolfgang Abendroth)

Rhoda Kaindl (Julia Steiningerová)
Ve vysílání
Prima, CZ každé pondělí a čtvrtek
od 00:10 (1.série)
Odvážní andělé
Wilde Engel
Přes 6 milionů lidí shlédlo v únoru 2002 pilotní film k akčnímu seriálu Odvážní andělé. V pondělí 11.března 2002 odstartovala první série, kde 3 mladé ženy - Christina Rabeová (Birgit Stauber), Franziska Borgardtová (Susann Uplegger) a Lena Heitmannová (Eva Habermann) bojují proti zločinu. Wilde Engel je první německý akční seriál, kde vystupují pouze ženské hlavní hrdinky.
V hlavních rolích
Birgit Stauber (Christina Rabeová - Chris)

Susann Uplegger (Franziska Borgardtová)
- v seriálu Kobra 11: Konečná pro všechny (Steffi), Tajemná moc (Laura Wagnerová)

Eva Habermann (Lena Heitmannová)
Klaun (film)
Der Clown
Pod maskou Klauna se skrývá špičkový agent Max Zander (Sven Martinek). Do boje proti zločinu se společně s novinářkou Claudií Diehlovou (Diana Frank) a pilotem vrtulníku Dobbsem (Thomas Anzenhofer) vydává vždy v klunskéím převleku a to až do chvíle, kdy je Claudie zavražděna. Tato krutá rána osudu způsobí, že Max svou masku na dlouhé čtyři roky odloží...

Teď se ale musí vrátit. Do rukou Zorbeka (Goetz Otto) - nebezpečného zločince a Claudiina vraha - se totiž dostala její sestra Leah (Eva Habermann). On má ale políčeno na mnohem větší úlovek...

Ukázka (německy, 2:13)
http://www.sms.cz/film/klaun-2005/ukazka
V hlavních rolích
Sven Martinek (Max Zander - Klaun)
- v seriálu Kobra 11: Dětské starosti (Sam), Countdown (Harald Kollmann), Pohřbený zaživa (Wolf Mahler)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: Přeložení za trest (Manfred Kosinski)

Eva Habermann (Leah Diehlová)

Thomas Anzenhofer (Tobias Steiger - Dobbs)
- v seriálu Kobra 11: Falešné signály (Gregor Stein), Marko a Axel (Harald Köhler)

Götz Otto (Zorbek)

Martin Brambach (Kähler)
- v seriálu Kobra 11: Parťáci (Achim Zager)

Xaver Hutter (Salbach)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: Autoškola (Klaus)

Xenia Seeberg (Mona)
Smrt in-line
Maximum Speed - Renn' um dein Leben!
Kokain a kolečkové brusle v napínavém německém akčním příběhu studenta, jehož jedinou vášní byla rychlost na vlastních nohou.

Hlavní hrdina příběhu Markus Schneider (Erdogan Atalay) si financuje vysokoškolské studium jako expresní kurýr, který den co den uhání na svých kolečkových bruslích ulicemi Berlína, aby včas dopravil a odevzdal dokumenty jiné spěšné zásilky. A protože kolečkové brusle jsou nejen velmi rychlý dopravní prostředek v ulicích města, ale svým způsobem pro Markuse smyslem života, má pocit, že jeho štěstí už nic nechybí k dokonalosti.

Jednoho dne se však na svých kolečkových bruslích vřítí do smrtelného nebezpečí. Netuší, že mimo jiné slouží jako nevědomý kurýr kokainu, který skupina úplatných policistů, komisaři Faller (Johannes Gabriel) a Kurt Gruber (Gunnar Teuber) společně se svým nadřízeným Jürgenem Meifartem (Walter Kreye) krade ze skladů policejního komisařství a posílá prostřednictvím Markuse svým bohatým zákazníkům většinou z řad bankéřů a makléřů.
A dva z jejich zadlužených zákazníků Gerhard Hübner (Andreas Elsholz) a Andreas Sterlitz (Michael Härle) se rozhodli na materiálu, který od policistů dostali, vydělat, a zbytek, který sami neupotřebí, prodat.Zanedlouho jsou oba nalezeni mrtvi a Faller s Gruberem vše nastraží tak, aby se hlavním podezřelým stal právě Markus. Než pochopil, co se kolem něj děje, má v patách polovinu berlínské policie. Naštěstí má rychlé nohy, dobré brusle a odvahu, se kterou se rozhodne bojovat o svůj život, svobodu i čest.

Ukázka (německy, 0:47)
http://www.youtube.com/watch?v=1Wv7i-8W7jU
V hlavních rolích
Erdogan Atalay (Markus Schneider)
- v seriálu Kobra 11: všechny epizody, kromě Bomby na 92.kilometru, Rudé růže, černá smrt, Žít a nechat žít (Semir Gerkhan)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: Most smrti (Semir Gerkhan)

Astrid Ann Marie Pollman (recepční)
- v seriálu Kobra 11: Mat (lékařka), Hluboký pád (zdravotní sestra)

Bojana Golenac (Laura Marks)
- v seriálu Kobra 11: Pekelná jízda na dálnici A4 (Susanne)

Guntbert Warns (Stephan Hartmann)
- v seriálu Kobra 11: Horečnaté sny (Pieter van Heerlen), Ztracené vzpomínky (Boris Neumann), Město v ohrožení (Remberg)

Iris Böhm (Petra Sängerová)
- v seriálu Kobra 11: Rychlost (Isabel Stegemann)

Johannes Gabriel (Faller)

Gunnar Teuber (Kurt Gruber)

Andreas Elsholz (Gerhard Hübner)

Rolf Zacher (Volker Schlegel)
- v seriálu Kobra 11: Shnilá jablka (Westmüller)
Hodná, drsná holka
Good Girl, Bad Girl
Tanečnice Vanessa (Julia Stinshoff) se zapletla do případu vraždy a teď je na útěku před pašeráky drog, ale i před policií. Prchá od svého šéfa Gromeka (Graham McTavish), který jí chce přišít vraždu. Vanessa nachází útočiště v klášteře u svého jednovaječného dvojčete, sestry Marie. Vanesse a Marii pomáhá chlapík Tex (Hendrik Duryn) a společně se jim povede dopadnout zločince! Maria a Vanessa pak mají díky získaným drahokamům zajištěnou budoucnost...
Na obě ženy přitom čeká spousta překvapivých situací, které plynou z jejich zaměnitelnosti. Nečekaně vtipné momenty, automobilové honičky, exploze a mnoho dalšího nabízí tento akční film!

Díky tomu, že film natáčela společnost Action Concept můžete očekávat opravdu skvělou akci.

Diskuse o filmu a odkazy ke stažení na našem diskusním fóru
http://www.afc11.cz/forum/viewtopic.php?t=619
V hlavních rolích
Julia Stinshoff (Vanessa / Maria)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: všechny epizody (Susanna von Landitzová)

Hendrik Duryn (Tex)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: všechny epizody (Frank Traber)

Nick Brimble (Inspector Köster)

Graham McTavish (Gromek)

Ross Boatman (Joshua)

Ruth Gibson (sestra Anna)

Michael Culver (Koslowski)

Marcia Warren (Sister Agatha)
Žralok útočí
Hai-Alarm auf Mallorca
Mallorka uprostřed horkého léta. Pláže jsou plné turistů a moře je azurově modré kam jen oko dohlédne. Prázdninová idyla je však ohrožena, protože z hlubin se k pobřeží blíží obrovské nebezpečí v podobě, kterou člověk nezahlédl už miliony let - dvacetimetrový pravěký žralok Megalodon.

Když se ve vodách u pobřežního městečka Baleareninsel stále častěji začínají beze stopy ztrácet sportovní potápěči i lidé, kteří si vyjeli na moře dál od břehu, všichni předpokládají, že se stali obětí žraloků, kteří jsou letos obzvláště agresivní. Nikdo však netuší, že žralok je vlastně jen jeden, zato obrovských rozměrů a neukojitelné žravosti. Strašlivé podezření má jen jediný člověk, bývalý mariňák Sven Hansen (Ralf Moeller). Po odchodu z námořnictva chtěl na Mallorce začít nový život, když se však jeho milovaná žena stala při potápění obětí žraloka, Svenův sen se zhroutil. Nyní žije sám se svou dcerou a se svým vrtulníkem střeží pobřeží před žraloky a pomáhá lidem v nesnázích.

Když jednoho dne zachrání rodinu svátečních potápěčů, která se spustila pod
hladinu v kleci proti žralokům, učiní hrozný objev. Nejenže najde důkaz prokazující existenci obrovského žraloka, ale zjistí, že právě tento žralok zabil jeho ženu.

V rozkousané lodi najde obrovský žraločí zub. Stejný, který před rokem našel v kyslíkové bombě své ženy. Od toho okamžiku má Sven pouze jediný cíl, najít a zničit tohoto mořského zabijáka. Obrátí se s prosbou o pomoc při pátrání na atraktivní mořskou bioložku Julii Bennettovou (Julia Stinshoff) a na svého nejlepšího přítele Carlose Riveru (Gregor Bloéb), místního policejního náčelníka. Ani jeden z nich však zpočátku na existenci megalodona nevěří. A i když nakonec uvěří, stále ještě netuší, že nejsou jediní, kdo po obrovském žralokovi pasou, a že dokonce existuje někdo, kdo se pokouší jejich pátrání překazit. Juliina nadřízená, ředitelka oceánologického institutu Dr. Verena Brandauerová (Katy Karrenbauer), má totiž velké temné tajemství. To ona v laboratořích institutu stvořila Megalodona. Před rokem se však nestvůře podařilo uniknout z chovné nádrže do otevřeného oceánu a ona ho chce znovu chytit. Současně je však odhodlaná udržet jeho tajemství za každou cenu. A tak musí Sven a Julia bojovat nejen s obrovským a téměř nepřemožitelným žralokem, ale také proti vrahům, které na ně poslala všeho schopná Verena, aby jim zabránila zveřejnit pravdu a také, aby svůj šílený výtvor chránila.

Trailer (německy, 1:02)
http://www.youtube.com/watch?v=qu230S4W1XI

Soundtrack (anglicky, 3:07)
http://www.youtube.com/watch?v=mqqoJB7ITD0
V hlavních rolích
Ralf Moeller (Sven Hansen)

Julia Stinshoff (Julia Bennettová)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: všechny epizody (Susanna von Landitzová)

Gregor Bloéb (Carlos Rivera)

Katy Karrenbauer (Dr. Verena Brandauerová)
- v seriálu Kobra 11: Pod palbou (Patricia Braukmannová)
Dekker: The Trucker
Dekker & Adi - Wer bremst verliert!
Řidič kamionu Thomas Dekker (Mark Keller) má převézt kontejner s nákladem do Casablancy. Po honičce s policií a následném zjištění, že součástí nákladu je uloupený stroj na tištění bankovek, odmítne akci provést - už je pozdě...

Pronásledován policií, vydává se na místo určení, aby stroj přivezl zpět a očistil tak své jméno. Jediným společníkem je mu neúspěšný sebevrah Adi (Kaya Yanar), který se postavil do cesty jeho kamionu. Zločinci se však nevzdávají a unesou Dekkerova syna Tommyho (Joshua Keller, skutečný syn Marka Kellera)...

Ukázka (německy, 2:46)
http://www.youtube.com/watch?v=suxCYX-osaM
V hlavních rolích
Mark Keller (Thomas Dekker)
- v seriálu Kobra 11: 2. - 3.série (André Fux)

Kaya Yanar (Adi)

Nadeshda Brennicke (Therese Hoffmannová)

Michael Lott (Van Deik)
- v seriálu Kobra 11: Znepřátelení bratři (Georg Solms), Není cesty zpátky (Wolf Kröger)

Martin Brambach (Pfeiffer)
- v seriálu Kobra 11: Parťáci (Achim Zager)

Gode Benedix (Schmidt)

Joshua Keller (Tommy)
- skutečný syn Marka Kellera

Judith Kernke (Sabine Dekker)
- v seriálu Kobra 11: Mrtvý svědek (Carla)
Vlak smrti
Im Auftrag des Vatikans
Válečný veterán Lasko (Mathis Landwehr) se po traumatickém zážitku z Kosova rozhodne opustit jednotky mírových sil KFOR a vstoupit do kláštera. Ani tady ale nenalezne klid, kardinál Saratoga (Ken Bones) ho kvůli jeho bojovým schopnostem přemluví k členství v tajném spolku "Pugnus Dei", jehož členové ve "jménu Božím" plní nebezpečné úkoly.
Jeho prvním úkolem je ochránit vlak, kterým cestují nemocní poutníci do Lourd na zázrak. Bohužel, vlakem také cestuje bezcitný gangster Lennart (Arnold Vosloo) a jeho banda, kteří ho zvolili jako prostředek k útěku po velkolepé krádeži, při níž se jim podařilo získat vysoce nakažlivé viry.

Pugnus Dei se pokusí proti gangu zakročit ale akce skončí smrtí jeho člena Matthiase (Simon Dutton). Neúspěšný je i pokus speciálního komanda. Gangsteři převzali nadvládu nad vlakem a poutníky si vzali jako rukojmí. Ve vlaku zbývá jediný muž, který dokáže odvrátit katastrofu: Lasko. Dokáže zneškodnit zločince dřív, než vypustí ve vlaku smrtelný virus? Nelítostný souboj s časem právě začíná.
V hlavních rolích
Arnold Vosloo (Lennart)

Mathis Landwehr (Lasko)

Stephan Bieker (Gladius)
- v seriálu Kobra 11 - Nasazení týmu 2: Výplatní den (Max Stolz)

Ken Bones (Saratoga)

Simon Dutton (Matthias)

Michelle MacErlean (Zandi)

Steve Nicolson (Leiter)
Rychlé kolo - bez limitů
Fast Track: No Limits
Na zcela falešné stopě: Akční film je první natočený v angličtině, poté nadabovaný vlastní produkcí od Pro Sieben, ale hraný v Berlíně.

Aby zachránila krachující výrobní halu zděděnou po otci, sází nadšená automobilistka Katie Reedová (Erin Cahill) na ilegální závody. Dva muži by pro ni udělali cokoliv: Polda Eric Visnjic (Joseph Beattie), se kterým ji spojuje horká aféra a roznašeč pizzy Mike Cassidy (Andrew Walker), který se ukázal jako neohrožený závodník. Kvůli vítězství nad posměšným "Vlkem" se však řítí do problému: Mafiánský boss Gregor Gargolov (Pasquale Aleardi) udělá Mikeovi nabídku, kterou nemůže odmítnout...

Trailer (3:35, něměcky)
http://www.youtube.com/watch?v=ISqueosPMyo
V hlavních rolích
Erin Cahill (Katie Reedová)

Andrew W. Walker (Mike Cassidy)

Joseph Beattie (Eric Visnjic)

Alexia Barlier (Nicole Devereauxová)
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online je 12 uživatelů | 0.00155 sec