Parťáci
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
V rubrice Parťáci jsme pro vás připravili přehled týmů nejen vrchních komisařů, ale i nižších hodností
Omlouváme se za špatnou kvalitu obrázků u některých týmů
Frank Stolte & Ingo Fischer
Johannes Brandrup (Frank Stolte) | Rainer Strecker (Ingo Fischer)
Frank a Ingo, parťáci, kteří odstartovali seriál Kobra 11.

První jejich případ byl uveden pod názvem Bomby na 92.kilometru, kde pátrali po vyděrači, který požadoval tři miliony marek a k tomu 3 kila zlata. Frank měl vztah s manažerkou dálničního motorestu Maraike. Rascar Capac, jak si nechal říkat atentátník, byl chycen tím, že on sám udělal při pronásledování osudovou chybu. Vjel na koleje, kde se srazil s protijedoucím vlakem. Další díl nás uvadí do prostředí motorestů, které vydírá chlapík jménem Harry a jeho banda. Harry začne vydírat i Maraike a její motorest. Den předtím se Maraike s Frankem rozejde. Manažerka motorestu jede zaplatit peníze Harrymu a Ingo ji začne pronásledovat. Na dalničním odpočívadle je potom Ingo zastřelen. Frank případ vyřeší a Ingova vraha zadrží.

Inga Fischera již brzy nahradí Semir Gerkhan.
Frank Stolte & Semir Gerkhan
Johannes Brandrup (Frank Stolte) | Erdogan Atalay (Semir Gerkhan)
Další éru Kobry 11 odstartoval díl Nový Parťák, kdy do Kobry 11 přichází Semir Gerkhan.

Na začátku dílu se šéfka rozčiluje, že Frank řešil Ingův případ sám. Celý začátek dílu je Frank hodně skleslý ze smrti jeho přítele. Semir je uveden na stanici a Frank se k němu po celý zbytek dílu chová arogantně, až na konec dílu, kdy Semir Frankovi zachrání život a Frank konečně uzná, že Semir je jeho nový parťák.

Dále řeší případ, kdy musí vypátrat smrt prostitutky, ke které se přidává smrt řidiče kamionu. Chvíli řeší své případy sami, ale po chvíli zjistí, že jsou jejich případy propletené. V dalším případě se Frank zamiluje do hlavní podezřelé a ukáže se, že je podezřelá právem. Zjistí se, že právník Sawatzki byl "zabit" neškodným pavoukem. V díle Stařec a chlapec je unesen chlapec, který uteče zločincům z auta a setká se v lese se panem Schneidrem, který trpí Elzeheimerovou chorobou. Semir s Frankem vyřešili ještě další tři případy počínaje Falešnými policisty, kde se Semir zamiluje do přítelkyně zločince, která ale pak spolupracuje s policií, dále Samurajem, zajímavým dílem, poté série končí dílem Konečná pro všechny, kdy policie konečně odhalí ilegální kšeftíky s drogami.

Poté Frank končí, ale nikdo neví jak.
Semir Gerkhan & André Fux
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | Mark Keller (André Fux)
André Fux je nástupcem Franka Stolteho.

André vydržel v Kobře 11 dvě série. První z dvou sérií byla rozdělena na dvě části. Nejprve oddělení vedla šéfka Lamprechtová, tedy stejná šéfka jako za Franka. Sekretářkou byla Regina, neohroženou dvojkou byl Hotte s Meier-Hofer. V druhé části vystřídala Reginu Andrea, Lamprechtovou nová šéfka Engelhardtová a Meier-Hofera vyštřídal Dieter Bonrath. André měl také v druhé části průšvih, kdy byl podezírán ze zabití člověka. Dále Semir s Andrém museli zabránit tomu, aby Andrea s její sestrou umřely. Také Semirův bratr Hassan se ocitl v maléru, ze kterého ho Semir a André vytáhli. V další sérii byla podezírána z vraždy šéfka Engelhardtová, stejná osoba byla považována za zkorumpovanou kvůli řidiči taxíku. Nechala ho totiž zavřít, a tak se mstil. V třetí sérii (druhé s Andrém) byl André postřelen, stejně tak i Andrea. Semir měl za přítelkyni novinářku, ta byla taky unesena. Semir ji musel zachraňovat před nebezpečným kolegou z policejní akademie. Myslel si totiž, že kvůli Semirovi byl vyhozen z už zmiňované akademie.

Bohužel v třetí sérii André v některých dílech chyběl a v posledním dvojdíle umírá. Nebezpečný Berger Andrého zabije harpunou. André padá do moře a ani Semirova akce ho nedokáže zachránit. André leží někde na dně moře u Mallorcy.
Semir Gerkhan & Tom Kranich
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | René Steinke (Tom Kranich)
Poté, co Tom Kranich přežije jízdu v neovladatelném autě, se dá dohromady se Semirem a vytvoří nejoblíbenější tým u fanoušků.

Pekelná jízda na dálnici A4 má velice dobrý děj. Tom se shodou náhod dostane do neovladatelného Mercedesu, který se řítí po dálnici a nedá se zastavit. Po dlouhé jízdě nakonec Semir všechny zachrání. V první sérii s Tomem Kranichem (čtvrté seriálové) se oba naši hrdinové např. pokusí překazit plány bývalého učitele Toma Kranicha, nyní drogového dealera. Dále musí řešit případ, kdy je unesena Tomova sestra. Dostanou se také v patrání po atentátníkovi na amerického ministra hospodářství do porstředí hokejového stadionu nebo do opery. Další série s Tomem začíná dílem Smrtící jízda v lince 534. v této sérii musí tým chránit svědkyni, zachránit Engelhardtovou před podezřením z vraždy nebo zabránit zrušení Monina bistra. Další sérii uvádí velmi oblíbený díl Štvanice, ve kterém se dostávají Tom a Semir do vězení. Z vězení se jim podaří uniknout a s pomocí Schrödera, Andrey, Dietera, Bonratha a vlastně i šéfové se jim podaří se očistit.

Po více než desítce skvělých dílů šesté série se Tom zamilovává do Eleny Krügerové. Ta ale v dalším díle umírá. Tom kvůli její smrti odchází a Semir si hledá nového parťáka.
Semir Gerkhan & Jan Richter
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | Christian Oliver (Jan Richter)
V pilotním díle Křest Ohněm si po několika marných pokusech Semir konečně najde nového parťáka. Je jím o několik let mladší parťák Jan Richter.

Jan se Semirem řeší případ falešně tisknutelných bankovek, který je složitější než čekali. Nakonec ho ale vyřeší a mohou jít v klidu odpočívat. Ale ne na dlouho, celou první sérii s Janem, tedy sedmou řeší naše neohrožená dvojka případy jako krádeže peněz na koňských dostizích (díl Heinrich a Paul) nebo třeba chrání oblíbenou rockovou skupinu Speed, respektive frontmena skupiny Johnnyho před někým, kdo ho chce zabít (díl Rock'n roll). V další sérii se hned v pilotním filmu chtějí vzít Andrea a Semir. Dřív než k tomu můž dojít, je Andrea unesena. Semir s Janem ji ale zachrání, a tak se nakonec Semir a Andrea vezmou. Také Jan má lásku, ale ta trvá jen malou chvíli. Jan je unesen právě bývalou přítelkyní Jana a Semir se snaží Jana zachránit. To se povede. V díle Kdo z koho se musí zachraňovat Schröder a dále také Semir před bývalým parťákem, kterého poslal do vězení a rozbil mu manželství. Jan si najde další lásku a ta ho také chce, po tom co zjistí, že je policista, zabít. Holt, Jan si neumí vybírat. Nakonec jeho poslední láska, Indira, seskočí se svým autem (a bratrem) ze skály. Dále už jsme Jana neviděli.
Semir Gerkhan & Tom Kranich
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | René Steinke (Tom Kranich)
Tom Kranich se vrací! To byla určitě skvělá zpráva pro všechny správné fanoušky Kobry 11.

V úvodním díle Návrat potřeboval Semir pomoci s obnovením případu starého známeho Mr.Blacka (pro diváky však známého až od dílu Návrat), a tak se Semir nažil vyhledat Toma, který tento případ už v minulosti se Semirem řešil. Semir se také rozhodne, že v tomto díle odejde. Tom ale po vyřešení u policie zůstavá a nakonec zůstane i Semir. V nové série tak Tom i Semir můžou řešit další zločiny. Některé byly velmi zajímavé. Například když si Semir myslel, že Tom je mrtvý a Tom si zase myslel, že Semir je mrtvý. Nebo když zločinci unesli Hartmuttovu přítelkyni Natalii. V další sérii byl Semir podezřelý, že někoho zabil. Tom a celé osazenstvo dálniční policie pomohlo Semira očistit. Další případy byly, když Tom dal slib jedné ženě, že najde vraha jejího manžela a to také udělal. Nebo, když Semir řešil případ se zlomenou nohou, kterou měl později i Tom.

Tom hrál ještě v 11.sérii v pilotním filmu Na život a na smrt, kde se Semirem řeší případ, kdy po pronásledování naleznou v autě asijskou dívku. Odvedou si jí kolegové z jiného oddělení. Tom se cestou na slavnost, kterou pořádá Semir, jede podívat za nalezenou dívkou. Při její ochraně byl zastřelen!
Semir Gerkhan & Chris Ritter
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | Gedeon Burkhard (Chris Ritter)
Semir se pouští do patrání po vrahovi Toma Kranicha. Jediným vodítkem je Mark Jäger, partner zločinců. Z něj se ale vyklube policista Chris Ritter. Mark Jäger je jméno tajného agenta. Chris začne se Semirem spolupracovat a případ společně vyřeší. Vrah Toma Kranicha Erik při poslední akci zemře.

Chris a Semir tedy tvoří nový tým Kobry 11. Chris je proti Semirovi mnohem surovější a epizody s ním mají akční spád. Chris se Semirem úspěšně vyřešili například případ mrtvého Felixe Lottnera. Dále případ surových diamantů, které nenašel ani Hartmutt a museli je najít Chris se Semirem. Nebo Semirův známý Ben Winger, který se zaplete s jeho parťákem, ze kterého se vyklube zločinec. Další díl zase nikdo nevěří Semirovi, později se ukáže, že mu věřit opravdu měli, a že zásahová jednotka je zkorumpovaná. A jede se dál, zachráněn je státní návladní, dopadena je šéfka BKA Verena Maurerová, dále se dořeší případ s Thalerem a Hoffmanem. Semir se setká s nejlepším přítelem Robertem Schumannem, ze kterého se ale taky vyklube zločinec. Semir s Chrisem musejí zachraňovat celý Düsseldorf a také unesenou dívku.

Na konec Semir s Chrisem pronásledují dodávku, ve které se najde kokain. Chris na konci případu umírá, při záchraně své lásky Tanjy.
Semir Gerkhan & Ben Jäger
Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) | Tom Beck (Ben Jäger)
Ben Jäger, kterého hraje Tom Beck, to je nejnovější posila týmu Kobry 11. Fanoušci na jeho jméno čekali velmi dlouho a nejspíš se vyplatilo, jeho působení v Kobře 11 je fanoušky hodnoceno zatím kladně.

Dvojice Semir Gerkhan a Ben Jäger je dvojicí, která si celkem rozumí, ale má od sebe velký věkový odstup. Ben se Semirem musí hned na začátku úspěšně zvládnout převoz hypochondra Flensmanna. V tomto díle hostuje Christian Tramitz, v posledním díle nechali místo "klaunovi" Svenu Martinkovi, který si v Kobře zahrál už poněkolikáté. Dále se musí řešit případ sebevraždy a také chráněnce Cema. Semir také řeší problémy s Andreou a Ben se svojí láskou. Dále musejí zachránit dceru trestankyně, je toho hodně, máte se na co těšit. Také ale přinesla nová řada velkou ztrátu. Ano, je to tak, po neuvěřitelně dlouhé a po zradě odchází z týmu šéfová Anna Engelhardtová. Ve 192. bude nahrazena Kim Krügerovou, kterou bude hrát oproti Engelhardtové mladičká Katja Voywood.
Frank Traber & Sussana von Landitz
Henryk Duryn (Frank Traber) | Julia Stinshoff (Susanna von Landitz)
Frank Traber a Sussana von Landitzová, tak to je druhý tým Kobry 11, který pomůže v pilotním filmě Tomovi a Semirovi a v podstatě za ně vyřeší případ nazvaný Most smrti.

Druhý tým Kobry 11 vyřešil 10 případu + jeden velký právě v pilotním filmu. Museli například ochránit malého svědka nebo museli chránit i sekretářku Andreu před komplici Erkhana Ükula. Řešili velmi zajímavé případy a bylo to úplně něco jiného než co řešil tým 1. A navíc byly v dílech týmu 2 často vidět hádky, usmíření, ale i láska Franka a Sussany, kterou ale v pilotním díle překazil falešný policista. Byl to ten, kdo bořil "most smrti".

Další série se už bohužel nenatočily a tak zůstal pouze pilotní film + 4 díly z 1.série a 6 dílů ze 2.série.
Manfred Meier-Hofer & Hotte Herzberger
Sven Riemann (Manfred Meier-Hofer) | Dietmar Huhn (Horst Herzberger)
Manfred Meier-Hofer a Horst Herzberger - slavný začátek druhé série.

Tito dva policisté společně spolupracovali na začátku druhé série s šéfkou Lamprechtovou, Reginou Christmannovou a samozřejmě Semirem a Andrém. Řešili spolu případ "Brokovnice" a také spolu řešili fotbalové výsledky. S odchodem staršího týmu druhé série odchází také šéfka Lamprechtová, sekretářka Regina i právě Manfred Meier-Hofer.

Hotte zůstává, Manfreda nahrazuje Dieter Bonrath.
Dieter Bonrath & Horst Herzberger
Gottfried Vollmer (Dieter Bonrath) | Dietmar Huhn (Horst Herzberger)
Dieter a Hotte jsou neohrožená dvojka, která pomáhá Semirovi s Tomem a vlastně celému oddělení.

Většinou jezdí v Porsche 911 nebo nově ve 12.sérii v Porsche Cayenne. Viděli jsme je ale i s jinými vozy, třeba v díle Hodina pravdy s policejním Mercedesem. A neříkejte, že se jim nikdy nic nestalo! Hotte byl postřelen nebo také zraněn v díle Hluboký pád Wernerem Freesem. Při spolupráci se Semirem a Janem měli být namočeni do kyseliny! A určitě si pamatujete Hotteho v díle Slib se Schröderem, kdy sestřelil auto, které dopadlo těsně vedle Schröderova krámku, který se pak rozčiloval. No jo, náboje s dutou špičkou, exotické, ale účinné! :-)

Tak to je Hotte a Dieter, dva policisté, kteří jsou společně od druhé půlky druhé série. Hotte už byl u dálniční policie od začátku druhé série, ale sloužil s Meierem-Hoferem (Major Houser, jak ho pojmenoval Semir). Hotte a Dieter je i ve 12. a 13.sérii.
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online je 6 uživatelů | 0.00206 sec