Semir Gerkhan
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
<< Johannes Ben Jäger >>
Erdogan Atalay

V českém znění: Bohdan Tůma(více fotografií ve fotogalerii)
Erdogan Atalay se narodil 22. září 1966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká.

První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem "Hudba po troškách" (Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun...

Největší úspěch však získal až v rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v dvoudílném televizním filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), dále je to potápění, seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Erdogan je vášnivý domácí kutil. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Masserati a BMW.

Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě Láska až za hrob a mnoho dalších. Erdogan se věnuje se také psaní, píše knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat.

Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem. Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda. Co se Erdoganovi na roli Semira líbí, "Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."

Erdogan v srpnu 2002 prozradil, že spolu s Ann Marií čekájí dítě, má se narodit v listopadu. 22.11.2002 přišla na svět císařským řezem v 8:52 Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně.

Tyto informace těmto stránkám poskytla paní Božena Loupancová, které tímto moc děkujeme.

Zpět
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online jsou 4 uživatelé | 0.00083 sec