AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
Kdy Kobra ztratila soudnost neboli přeskočila žraloka
O.Hnizdil

Odpovědět s citátem
Né nezbláznil jsem, opravdu je otázka z nadpisu myšlena vážně.Termín přeskočit žraloka, jumping the shark, pochází Ameriky a je to termín kterým se označuje když seriál pomyslně zkusí něco co nikdy nezkusil, tato scéna nebo děj má za následek úpadek seriálu v očích fanoušků a diváků, místo aby je navnadila k dalšímu sledování.

Kobra má z mého hlediska několik fází, doba Andrého, doba Toma, Jana a z části i Chrise a pak je doba doba Bena, doba Alexe a doba Paula.

Doba Andrého byla doba kdy Kobra šla brát vážně epizody působili jako kriminálky s příměsí akce.Pak přišel Tom a s odstupem času mi přišlo, že na prvním místě byla akce a pak nějaký děj, který tvořil vycpávku mezi honičkami.Toto období mám moc rád je divácky nejatraktivnější a místy děj působí primitivně než epizody s Andrém .Ale stále tam není nic kvůli čemu by člověk odvracel zrak.Tak to šlo i za Jana, návratu Toma a ještě za Chrise.

No a pak přišel Ben a začalo to jít z kopce, příděl při zemi se držících epizod začal rapidně klesat(Aby ne už to začalo být vyždímané) .Začali se objevovat epizody kdy zachraňovali svět v každé sérii, ob díl řešili superzbraně .Na pozadí šla ta uvěřitelná linka a a nastoupil místy neskutečně trapný humor a situace.Snaha zaujmout mládež je evidentní.Kvalita epizod začala velice kolísat.

To je právě ten okamžik, kdy kobra přeskočila žraloka v mých očích a začal jsem nové díly ignorovat a nesledovat.Unikly mi všechny díly s Alexem, které beru za povedené a mohli v tom setrvat, ale už to není to období co bylo za Toma a spol.Paula jsem moc neviděl, ale mám pocit že už se točí v kolečku a začínají se objevovat smrtelné záškuby.

Jaký je váš názor, kdy kobra takříkajíc ztratila soudnost?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra

Odpovědět s citátem
Souhlasím.

Já bych díly s Benem nezatracoval. Jasně, občas to bylo přehnané. Ale spousta dilů bylo i dost pěkných a emotivních. A měly smysl i nad ten trapný humor. Spousta dilů bylo i dost vážných. Díly s Benem i s Alexem se mi hodně líbily. Ben přinesl takový svěží vítr a taky sledovanost po Chrisovi.

Alex bohužel sledovanost zase snížil, ale není mi jasné proč. Díly byly temné a poprvé se v seriálu řešila jedna věc i ve čtyrech dílech, což jsme kdysi tak podvědomě žádali a Kobře vyčítali. Alex se mi ze začátku nezamlouval, ale později to mělo fakt hloubku. Navíc měl zajímavý styl řízení a střelby a akce.

Paul no co říct. Takový průměr. Díly s jeho tatínkem byly fajné. Zbytek je celkem velká recyklace. Díly, co byly zatím odvysílány, byly taky relativně v pořádku. Hodně se těším na díl, kdy se objeví Frank Stolte.

Nové díly na RTL, kdy rapidně klesá sledovanost jsou ale takové nemastné, neslané. Bez nehod, bez honiček s auty, bez akce. A o tom právě Kobra byla. Radši ať zachraňují svět a vesmír než aby nebylo vůbec nic Mr. Green

A co tvoje otázka? Doby jak jsi to rozdělil jsou akorát. Soudnost byla ztracená v každém novém díle, kde je ohrožena Semirova rodina. V těch dílech s Alexem se to dá ještě brát - třeba díl "Na vlastní pěst" je skvělý.

Když se nad tím zamyslím s příchodem parťáka se mění i Semirova povaha Laughing

S Benem byl vtipálek
S Alexem byl stejně vážný a hrubý. A vlastně i drsňák, což mu i sedlo.
S Paulem zas vtipálek.

Odpovědět s citátem
Semírovi moc sluší ta naštvanost akčních hrdinů, Atalay se za ty roky vyprofiloval jako dobrý akční herec a prostě mu věřím když drží samopal je očouzen a plný šrámů že to myslí vážně.Paradoxně Alex vedle něj vypadal jak ucho i když se snažil vypadat jak drsňák ten největší(Zvláště jak držel volant to bylo umění) a podle scénáře to žádné ořezávátko být nemělo.

Taky jsem byl rád že asi po pěti pilotech se neřešil konec světa, ale že se Alexem v pilotech zase pustili do odhalování gangsterů, kteří jsou nad běžný rámec vyšetřování.

Já osobně ty piloty s Benem nemám rád, Ben za to nemůže ale celá ta koncepce.Záchrany světa ve veselém stylu.Jediný pilot, který se mi za ty roky líbil byl Zmrtvýchstání s Andrém, to jsem měl snad poprvé pocit že sleduji kobrácký díl distribuovaný do kin.To byla Bondovka jak řemen.
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
chrm... já nevím. Přijde mi, že třeba za Toma to bylo ještě vyvážené a dávalo to smysl.
A byla tam i nadsázka... alespoň co si matně pamatuju (třeba líbačka právě při záchraně Toma před utopením Very Happy Very Happy )

mě ztratili ve dvou bodech:

- smrt Toma ( Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad )
- že ze semira udělali chlapa, co uhání nánu, co mu zahýbá a lže

A zároveň celá ta zápletka s jeho zázemím nedává logiku - schäfferová ho podvede údajně proto, že psychicky nedává, že je neustále v ohrožení. Copak ji v nových dílech 10x do série neunesou? Ji nebo kukačky?
Tak proč s ním je? Sorry jako, ale láska to fakt nebude.
Ani žádné problémy, co měli, nevyřešili - andrea prostě přestala souložit s novým chlapem a začala zase souložit s Turkem. Žádná příčina toho, proč údajně odešla, se nevyřešila. Z jejích děcek budou retardi s hlavou úplně mimo, kteří si budou myslet, že se potíže řeší tím, že chlap zacpe ženské pusu prachama (nebo sexem). Smutný.
A kde Gerkhan jako státní zaměstnanec sakra bere prachy na ty nové a nové a nové baráky? Na nová a nová auta? Když živí tři děcka a pokud to dobře chápu, tak ta poběhlice je v domácnosti?

Tohle mě neba Smile

A to mám jinak rodinné zápletky, které se táhnou jako červená nit, u různých seriálů ráda.
Tohle je ale fakt trapný a za ty tvůrce se stydím. Což je má odpověď na otázku, kdy se Kobra stala trapnou.

Camry

Odpovědět s citátem
Já musím říct, že O.Hnizdil to vystihl naprosto přesně a já se s tímto názorem z 99% ztotožňuji.

Myslím, že velký zvrat ve vývoji Kobry přišel s piloťákem Konec světa, který předznamenal, že už i další normální se budou týkat zachraňování lidstva. Pro tvůrce to byl ovšem hodně velká nálož a vůbec ji nezvládli. Já si pamatuji, že série s pilotem Konec světa byla poslední, na kterou jsem s napětím čekal u televize na Nově. Pak to začalo jít mimo mě. Třeba to přišlo s věkem, ale přišlo mi to celé na hlavu. Teď si opakuju čtvrtou sérii a ejhle, ty díly mě baví stejně jako před téměř deseti lety, kdy jsem se tu zaregistroval.

Jako za úplně poslední kapku a skok o tyči nad žralokem považuji pilot "Zmrtvýchvstání". Fujtajbl.
Mr.Gogo

Odpovědět s citátem
Když odešel Alex . to byla kobra jak za dob Chrise a ne tato komediální nudná sr..ka Cool nejlepší díly jsou od revoluce po větrnou harfu pak už to je odpad jen když koukam kobru tak jen starý díly a pak po Alexe Wink ten teplouš blondavej mne nezajímá a dle sledovanosti nejsem sám Laughing

Moje Fb stránka Kobry 11
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
O.Hnizdil

Odpovědět s citátem
Woxys, já ti odpovím kde bere peníze. Laughing

Tajně je to dvojitý agent, pracující pro gangstery a vyjde to na povrch v poslední epizodě.

Dopadne jako André a asi jako Jenny v novém pilotu.

Protože němečtí scénáristé mají rádi zvraty, které nedávají smysl v hlubších souvislostech
Very Happy .

Jinak by logicky neumíralo tolik Simírových parťáků, u nás už by si GIBS na něm smlsl .
Cobra

Odpovědět s citátem
Woxys: Andrea pracuje Laughing Taky jako státní úřednice někde na ministerstvu.

Srandovní debata. Mimochodem, pilotní díly s Alexem měly všechny hlavu i patu a byly v takovém to Kobřím stylu. A hlavně se v jednom z nich vyřešila Alexova minulost - a hned v dalším pilotním díle byl položen základ na řešením věci v pozadí další řady - ten státní návladní. Ty díly, jak šel po Alexovi a pak ještě střílel po Šéfce, to bylo drsné.

Administrátor

Odpovědět s citátem
ach, to to vysvětluje.
Dva státní zaměstnanci obvykle kupujou děckám k narozeninám auťáky a každý rok vymění barák za nový a nový a nový a nový Laughing Laughing

Na druhou stranu, třeba andrea ty chlapy nemá zadarmo.
To by pak vysvětlovalo, proč gerkhan drží zobák.
prostě přivýdělek Laughing Laughing

Mr.Gogo

Odpovědět s citátem
autori delaji chybu mneli to po odchodu Alexe dustojne ukoncit to by bylo 300 epizod tak akorat nebo pak dat nejaky zaverecny film uz bez novyho partaka aspon ja bych to tak udelal a ne do nekonecna unaset rodinu Gerkhan a mlatit do Semira ktery i tak vsechno prezije ..odstupem casu mi to prijde uz trapny Smile

kdysi kdyz sem zapnul tv a uvidel kobru tak na mne zapusobil ten wow efekt ted spis kdyz to vidim tak jezis to je zas ta p....a Laughing

Moje Fb stránka Kobry 11
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Kdy Kobra ztratila soudnost neboli přeskočila žraloka